Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Eğirme silindirlerinin taşlanmasına yönelik cihaz.
İlan Tarihi: 21.03.2013
Lisans verme
Patent
2010/00776
Eğirme silindirlerinin taşlanmasına yönelik cihaz.
Mevcut buluşa göre, eğirme silindirlerinin taşlanmasına yönelik olup dönen bir taşlama yüzeyini (3), taşlanmak istenen eğirme silindirini içine alan bir yuvayı (10), yuvaya (10) yerleştirilen eğirme silindiri taşlama yüzeyine (3) temas edene kadar taşlama yüzeyine (3) doğru yaklaştıran araçları (7, 20) ve yuvaya yerleştirilen eğirme silindirinin büyüklüğünün tespitine yönelik bir tertibatı kapsayan bir cihaz önerilmektedir. Bahsedilen tertibat en az bir adet geometrik değerin - ki bu değer eğirme silindirinin büyüklüğü değildir - ölçülmesine yönelik ölçüm araçlarından (15a, 15b, 15c) ve ölçüm araçları (15a, 15b, 15c) tarafından ölçülen geometrik değerden yola çıkarak eğirme silindirinin büyüklüğünü hesaplayan bir hesaplama biriminden (19) meydana gelmektedir. Eğirme silindirlerinin taşlanmasına yönelik olup silindir geometrisinin daha büyük bir hassasiyetle ölçülmesine imkan tanıyan ve ölçüm sonucunun hatalı olmasına yol açan etmenlerden etkilenmeyen bir çalışma şekline sahip olan bir cihaz sunabilmek adına öngörülen tasarımın özelliği, ölçüm ışınları yayan mesafe sensörlerinin (15a, 15b, 15c) kullanılmasıdır. Bu sensörler, yaydıkları ölçüm ışınları (17a, 17b, 17c) yuvaya yerleştirilen bir eğirme silindirinin dış yüzeyine, eğirme silindirinin çevresi yönünde bakıldığında aralarında belli bir mesafe bulunan üç farklı noktada isabet edecek şekilde konumlandırılmıştır.
 

 • Adı Soyadı
  EVİN KAZMİRCİ
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  STOK SINAİ MÜLKİYET HİZM. A.Ş
 • Telefon
  0-212-3243100
 • E-posta
  patents@stock.com.tr
 • Adres
  BÜYÜKDERE CAD. NO:173 LEVENT - ŞİŞLİ- 34394/İSTANBUL