Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Döner sürgülü kapı.
İlan Tarihi: 21.03.2013
Lisans verme
Patent
2010/00206
Döner sürgülü kapı.
Buluş, özellikle de raylı taşıtlar için olmak üzere, yan kapanma kenarlarının bulunduğu alanda konumlandırılmış olan, bir makara (2) ile kapı kanadına (3) yerleştirilmiş bir kılavuz rayın (4) içine giren makara kolu (1) ihtiva eden döner sürgülü kapılarla ilgilidir. Kapı kanadına etki eden enine kuvvetler sayesinde bir hava aralığının oluşmasının engellenmesi amacıyla, makara kolu (1), önceden belirlenmiş, tercihen yay şeklinde bir hat boyunca, bir durdurma ünitesi sayesinde tayin edilen bir pozisyona kadar ötelenebilmekte, durma pozisyonunda da, içine kapı kanadına uzak şekilde bir makara koluna (1) ait kaldırma kolunun yerleştirilmiş olduğu kilitleme elemanının (7), ana kapıda sabit olan bir blokaj elemanının içine girdiği kilitli bir pozisyona döndürülebilmektedir.
 

 • Adı Soyadı
  NAZLI TUĞBA KORKUT ÖZSOY
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş.
 • Telefon
  0-212-2526122
 • E-posta
  nkorkut@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No:5 Kabataş/ Setüstü 80040/İSTANBUL